טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.
התכנית של כלבי שירות למען הלומי קרב שהועברה בשנה האחרונה ב"מרכז להכשרות כלבי שירות" מבוססת על יצירת קבוצת תמיכה הדדית ובשילוב אנשי מקצוע מתחום הטיפול הקליני. במקביל חברי הקבוצה עוברים תהליך העצמה המשלב אילוף פרטני של כלב שירות אשר הותאם באופן אישי לצרכי כל אחד\ת מהם. הכלבים הוכשרו על ידי המתמודדים בשיתוף הצוות המקצועי כיצד לזהות מצוקה או צורך של אותו אדם ולהגיב בהתאם, למדו להעניק ביטחון ואף כיצד לקרוא לעזרה במידת הצורך.
כלב השירות נועד ללוות את הלום הקרב לכל מקום ומשמש כגורם מרגיע, כמפחית חרדה וכדמות מעצימה לאורך כל שיגרת היום. רבים מהלומי הקרב צריכים להתמודד החשש והפחד מ"מה יקרה לי אם "אחטוף התקף" באמצע היום" ולכן נמנעים מלצאת למקומות ציבוריים, להשתלב בשוק העבודה ואף לשהות בקרב משפחתם. כאן מגיע תפקידו של כלב השירות אשר אומן להגיב במקרה של "התקף" לסייע ואף לשמור על ביטחונו של הלום הקרב. ההתמודדות הופכת קלה יותר ומכיוון שהחרדה פוחתת כך גם מספר ההתקפים ותחושת המסוגלות עולה ואיתה האפשרות לנסות לייצר שגרת חיים והשתלבות מחדש בחברה.
משתתפי התוכנית הייחודית שפועלת במסגרת "המרכז להכשרות כלבי שירות" שבכפר הס מדווחים על שיפור ניכר באיכות חייהם ואף לא פחות חשוב מכך איכות חיי המשפחות שלהם כפי שהטיב לתאר זאת גונן , נשוי ואב לילדות מקסימות "הבנות אומרות שאבא שלהן שוב גיבור ואינו מפחד לצאת מהבית בחושך"…. גונן, בעזרת כלב השירות שלו אייס" אף מסוגל להתמיד ולצאת עם בנותיו לבית הספר ולאסוף אותן בדרך חזרה. מתמודד נוסף, ארז מדווח על תחושת שקט ושלווה מאז שכלבת השירות שלו "טרה" נכנסה לחייו.
עבור משתתפי התוכנית "המרכז להכשרות כלבי שירות" הפך למעין מועדון חברים אקסקלוסיבי. הכלבייה עומדת לרשותם במהלך מרבית ימות השבוע והם מוזמנים להגיע ולתרגל יחד עם כלבי השירות בליווי הצוות המקצועי לפי צרכיהם. התכנית בנויה על פגישות ליווי מקצועיות המתקיימות אחת לשבוע למשך שנה במהלכן לומדים המשתתפים כיצד לאלף את כלבם וכיצד ללמוד ולהתמודד עם בעיות העולות ביום יום. עצם ההתמודדות של המשתתפים עם היציאה מהבית וההגעה למרכז באופן סדיר היא ניצחון ואבן דרך משמעותית בתהליך השיקום שלהם.
שיתוף פעולה זה המחיש לנו ב"מרכז להכשרות כלבי שירות" את הצורך בהגדלת מספר כלבי השירות בישראל אך יחד עם זאת להמשיך ולשמור על הסטנדרטים המקובלים בעולם. בימים אלו אנו יוצאים בשיתוף פעולה ראשון מסוגו וייחודי בישראל עם תוכנית Bocalan הספרדית על מנת להכשיר מאלפי כלבי שירות מהרמה הגבוה ביותר ולוודא כי כלבי השירות המאולפים במרכז שלנו עומדים בסטנדרטים המקובלים בעולם.

לרשימת המתנה לתכנית הבאה למתמודדים עם פוסט טראומה -השאירו פרטים כאן: