כלבים ללוחמים

תוכנית למתמודדים עם פוסט טראומה
(הלם קרב)

התוכנית הייחודית הועברה בשנתיים האחרונות ב"מרכז להכשרות כלבי שירות".
התוכנית מבוססת על יצירת קבוצת תמיכה הדדית .
במקביל חברי הקבוצה עוברים תהליך העצמה המשלב אילוף פרטני של כלב שירות או הכלב האישי אשר הותאם באופן אישי לצרכי כל אחד\ת מהם.
הכלבים הוכשרו על ידי המתמודדים בשיתוף הצוות המקצועי כיצד לזהות מצוקה או צורך של אותו אדם ולהגיב בהתאם, למדו להעניק ביטחון ואף כיצד לקרוא לעזרה במידת הצורך.

כלב השירות/ליווי ותמיכה ריגשית נועד ללוות את הלום הקרב לכל מקום ומשמש כגורם מרגיע, כמפחית חרדה וכדמות מעצימה לאורך כל שיגרת היום.


רבים מהלומי הקרב צריכים להתמודד מהחשש והפחד מ"מה יקרה לי אם אחטוף התקף באמצע היום" ולכן נמנעים מלצאת למקומות ציבוריים, להשתלב בשוק העבודה ואף לשהות בקרב משפחתם.
כאן מגיע תפקידו של כלב השירות אשר אומן להגיב במקרה של "התקף" לסייע ואף לשמור על ביטחונו של הלום הקרב.


ההתמודדות הופכת קלה יותר ומכיוון שהחרדה פוחתת כך גם מספר ההתקפים ותחושת המסוגלות עולה ואיתה האפשרות לנסות לייצר שגרת חיים והשתלבות מחדש בחברה.

משתתפי התוכנית הייחודית שפועלת במסגרת "המרכז להכשרות כלבי שירות" מדווחים על שיפור ניכר באיכות חייהם ואף לא פחות חשוב מכך, איכות חיי המשפחות שלהם.

עבור משתתפי התוכנית "המרכז להכשרות כלבי שירות" הפך למעין מועדון חברים אקסקלוסיבי. הכלבייה עומדת לרשותם במהלך מרבית ימות השבוע והם מוזמנים להגיע ולתרגל יחד עם כלביהם בליווי הצוות המקצועי לפי צרכיהם.
התוכנית בנויה על פגישות ליווי מקצועיות המתקיימות אחת לשבוע למשך שנה, במהלכן לומדים המשתתפים כיצד לאלף את כלבם וכיצד ללמוד ולהתמודד עם בעיות העולות ביום יום.
עצם ההתמודדות של המשתתפים עם היציאה מהבית וההגעה למרכז באופן סדיר היא ניצחון ואבן דרך משמעותית בתהליך השיקום שלהם.

שיתוף פעולה זה המחיש לנו ב"מרכז להכשרות כלבי שירות" את הצורך בהגדלת מספר כלבי השירות בישראל אך יחד עם זאת להמשיך ולשמור על הסטנדרטים המקובלים בעולם.

טופס בקשת כלבים ללוחמים

דילוג לתוכן