אודות

 

פעילות המרכז מתמקדת בשלושה תחומים מרכזיים

1. פעילות ציבורית למען הסדרת תחום כלבי השירות בישראל והגברת המודעות הציבורית לזכויות הנעזרים בכלבי שירות.
2. הכשרת כלבי שירות בעלויות מסובסדות.
3. הכשרת מאמני כלבי שירות בהתאם לקריטריונים המקובלים בעולם.
 
במהלך החודשים האחרונים אנו פועלים להגברת המודעות לנושא ע"י השתתפות בדיונים בכנסת ופגישה עם חברי כנסת בנושא וגופי רגולציה נוספים. אנו מזהים שינויים בגישת הרשויות לנושא כלבי השירות ומאמינים כי שינויי משמעותי בתחום יופיע בקרוב.
 
המרכז להכשרות כלבי שירות הינו המרכז הכלבני היחיד בארץ המוכר ע"י האקדמיה של Karen Pryor הפועל בשיטות אילוף חיוביות מבוססות מדע. 

למה אנחנו שואפים

אנו מאמינים כי הנגשת כלבי שירות לאלו שזקוקים להם זו זכות גדולה. עבור האנשים שזקוקים לכלבי שירות – בהם פוסט-טראומטיים, ילדים על הרצף, אנשים עם צרכים מיוחדים, כלב שירות זו לא זכות- זו חובה.

כלב שירות ייעשה עבורם את ההבדל בין חיים שמאפשרים מעורבות, פעילות, עצמאות לחיים של תלות באחר. אנשים אלו, כמו רבים מאיתנו לא יכולים לשאת בעלות הגבוהה של כלב שירות לצרכן.

אנו פועלים להפוך את התחום למוכר ומסובסד על ידי המדינה מחד, ומוכר על ידי מוסדות וגופים ציבוריים מאידך – כדי שאלו יאפשרו לבעלי הכלבים להיכנס עימם למקומות ציבוריים.

צוות המרכז

אילן פרומקין

יזם ומייסד המרכז להכשרות כלבי שירות

מאלף כלבי שירות ומדריך כלבנות טיפולית. בשנים האחרונות ניהלתי את הכלבייה הטיפולית במרכז לרכיבה טיפולית בישראל.

אני בעצמי עשיתי מסלול דומה למה שאתם הולכים לעבור אצלנו. אך להבדיל, אני נאלצתי לנסוע לחו"ל (אנגליה וארה"ב) כדי לעבור שם את ההכשרה שלי בתחום.

החלטתי שאין סיבה שלא נוכל לקבל כאן בארץ, ולכן יזמתי את שיתוף הפעולה עם Bocalan , שיתוף פעולה זה מאפשר לקבל הכשרה מהמובילות הקיימות בשוק הבינלאומי ותעודת הסמכה המוכרת בשוק הבינלאומי.

ברק כהן

יזם ומייסד המרכז להכשרות כלבי שירות

כלוחם ביחידת עוקץ נחשפתי לקשר המיוחד שבין הכלב לאדם. בשנים האחרונות אני מלווה הלומי קרב ורואה את ההשפעה המדהימה של כלבי השירות כל חייהם.

עם הקמת המרכז להכשרות כלבי שירות אני רואה הזדמנות לשינוי אמיתי בחיי הנעזרים בכלבי שירות וקורא לכם להצטרף.

דילוג לתוכן